Kiraz’da Kiraz Festivali Gerçekleştirildi

0

Kortej yürüyüşüne, Kiraz Kaymakamı Emin Kaymak, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, 9 Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ile vatandaşlar katıldı.

Kortej yürüşündeki midilli atları ve süslü develer, törene katılanların dikkatini çekti.

Kiraz Belediye Başkanı Özçınar, geleneksel hale getirdikleri kiraz festivalinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini söyledi.

Olumsuz hava şartlarından Kirazlı kiraz üreticilerinin etkinlendiğini vurgulayan Özçınar, “Festivalimiz ve üreticimiz adına düzenlediğimiz bu festivalde bu sene daha çok şeyler hedeflemiştik. Ama maalesef hava şartlarının olumsuz olması, bazen üreticilerimizi üzebiliyor. Kiraz festivalini iptal etmek istemedik. Üreticiler başımızın tacı, onlarla birlikte olmak bizleri mutlu ediyor. Her zaman yanındayız çiftçimize bu mesajı vermek istiyorum.” diye konuştu.

İzmir’in Kiraz ilçesinde 3.Kez düzenlenen En İyi Kiraz Yarışması’na Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve jüri üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Kiraz’da düzenlenen En İyi Kiraz Yarışması’nda 80 üretici, tarla bakımı, yetiştirme, ürün toplama ve tadı kapsamında değerlendirmeye alınan kirazlarıyla yarışmaya katıldı.

Ödüller sahiplerini buldu

Konuşmaların ardından daha önce bahçeleri incelenen ve jüri üyelerinin değerlendirmesi ile sonuçları belirlenen kiraz yarışmasında birinci olan üretici olan Murat Uzun (Olgunlar Mahallesi) Çapa Motoru, 2’nci olan İdris Topal (Taşlıyatak Mahallesi)İlaçlama Motoru, 3’üncülük ödülünü Adem Fırtına(Cevizli Mahallesi) Budama Motoru, Yarışmacıların ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından Ankaralı Yasemin ve Yusuf Güney Konseri ile vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Sosyal Medya da Paylaş