Kiraz Belediyesi’nden Bayrak Kampanyası

0

Kiraz belediyesi, ilçede vatandaşlara gün boyunca Türk bayrağı dağıttı. Belediye yetkilileri, isteyen vatandaşların ise belediyeden bayrak temin edebileceklerini duyurdu.
Kiraz belediyesi, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla yapılan bayrak asma çağrısına, vatandaşlara bayrak dağıtarak destek verdi. ‘Bayraksız balkon, bayraksız işyeri kalmasın’ sloganıyla, Kiraz’da da bayrak kampanyası başlatan Çan Belediyesi, tüm vatandaşlara gün boyunca bayrak hediye ediyor. İhtiyacı olan vatandaşlarsa KirazBelediyesine giderek bayraklarını teslim alabiliyorlar.

Kiraz belediye başkanı Saliha ÖZÇINAR,“Terörün, dünya üzerindeki her uzantısının, her işbirlikçisinin en büyük korkusu islam ülkelerinin ve biz Türklerin birlik, beraberlik ve bütünlüğüdür. İşte bugün, son günlerde daha da artan ve hiçbir insanlık ruhuna sığmayacak, haince saldırılara karşı, gücümüzü, birliğimizi ve vatanseverliğimizi gösterme günüdür. Türk Milleti gücünü, inancından, atalarımızın kanıyla boyanan al bayrağından, ayrıca bağımsızlık tutkusundan alır ve bu kıyamete kadar böyle devam edecektir. Şimdiyse bağımsızlığımızı ve ülkemizi simgeleyen ay yıldızlı al bayrağımızı asmadığımız balkon, dükkan, sokak cadde kalmamalı. Şehitlerimiz cennetin gül bahçelerini süslerken, biz de vatan toprağımızın her karesini Şanlı Türk Bayrağımızla süsleyelim. İhtiyacı olan tüm vatandaşlarımız da belediyemize gelip bayraklarını bizzat alabilirler” dedi.

Sosyal Medya da Paylaş