Başkan ÖZÇINAR Veteriner Fakültesi için Makam Koltuğundan Vazgeçti

0

İzmir’in Kiraz İlçesi’nde yapılması planlanan Veterinerlik Fakültesi Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla, İzmir Milletvekili Profesör Doktor, Nükhet Hotar’ın destekleriyle üniversitenin yapılması, YÖK tarafından onaylanmıştı.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın yoğun süren Ankara temasları sonunda meyvesine verdi.

Babası Durmuş Özçınar’ın hayali olan, Veterinerlik Fakültesinin, Kiraz’da kazandırılması, için büyük çaba sarf eden, Ak Partili, Belediye Başkanı Saliha Özçınar’ın bu girişimleri kısa sürede meyvesini vererek, Kiraz ilçesi halkına müjdesi verilmişti.

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili temaslarını sürdüren belediye başkanı Saliha Özçınar, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar’la görüşerek mevcut yeni belediye binasının 2019 yılında veterinerlik fakültesinin faaliyete geçmesi için belediye binası ve makam koltuğundan vazgeçti.

Geçtiğimiz yıl yapılan yeni belediye binasına taşınan başkan Saliha Özçınar yeni binanın veterinerlik fakültesi olarak hizmet vermesi için sürdürdüğü çalışmalarda sona gelindi.

Kiraz kaymakamı emin kaymak, belediye Saliha Özçınar, kiraz ak parti ilçe başkanı İbrahim yılmazla birlikte İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü profesör doktor Nükhet Hotar’ı ziyaret bulundu. Bu ziyaret esnasında Rektör Nukhet hotar’la süren görüşmelerde onaylandığı bilgisi verilmişti.

Başkan Saliha Özçınar şunları kaydetti; “ Kiraz ilçesine kazandırılmış olan Veterinerlik Fakülte Üniversitesinin halkımızla şehrimizle bütünleşebilmesi için böyle bir karara vardık. Sosyo ve Ekonomik katkı anlamında ilçemize her türlü destek olması için ve 2019 yılına yetişebilmesi için hızlandırılabilmesi için yeni yapılan belediye binamızdan kiraz halkı adına ve tüm kirazlılar adına binamızdan vazgeçip, binamızı üniversitemize tahsis ediyoruz.

Bu hafta Cuma günü yapılacak olan belediye meclis toplantısında kararımızı alıyoruz. Ve karara bağlayıp, üniversiteye kararımızı iletip üniversite ile karşılıklı protokolümüzü imzalıyoruz dedi.

Sosyal Medya da Paylaş