Başbakan Yıldırım, Kiraz’da Tarım Hayvancılık Buluşması‘na katıldı

0

İzmir’in Kiraz ilçesinde düzenlenen “İzmir Kiraz Tarım Hayvancılık Buluşması”nda yaptığı konuşmada, amaçlarının millete layık olmak olduğunu belirtti.

İzmir’de bazı kesimlerin kenti kendi arazisi gibi gördüğünü vurgulayan Yıldırım, İzmirli olmanın kente hizmet etmekle mümkün olduğunu, boş lafla propaganda yapıldığını belirtti.

“(İzmir bizimdir) diye propaganda yapanlar İzmir’e ne yaptılar?” diye soran Yıldırım, şöyle konuştu:

“İzmirli olmak boş lafla olmaz, İzmirli olmak İzmir’e hizmet etmekle olur. İzmir’e yakışan havalimanı yapmakla olur; İZBAN’ı yapmakla, çevre yolu yapmakla, liman yapmakla, otoyolla olur. İstanbul – İzmir arasını 3 saate indirmekle olur, Manisa ile İzmir arasını 10 dakikaya indirip Sabuncubeli Tüneli’ni bitirmekle olur. Şu anda yüzde 70’i bitti. İşte Konak Tüneli yapılacak mı yapılmayacak mı, bal gibi oldu. 15 milyon da içinden geldi geçti, olmaz diyenler ilk önce geçti.”

Geçen 14 yılda memleketin kalkınması, gelişmesi için çok önemli işler yaptıklarını, yapılacak çok işin de önlerinde bulunduğunu dile getiren Yıldırım, “Bir yandan iş yaptık bir yandan da önümüze çıkanları temizlemekle meşgul olduk, vesayetçiler, darbeciler… Birini temizliyorsun biri geliyor. Sürekli engellerle karşılaşarak ve bunları birer birer aşarak bugünlere geldik. 15 Temmuz işte böyle bir gece vakti alçak FETÖ terör örgütü yapacağını yaptı, milletin tankı topu, silahı uçağıyla milletin üzerine bomba yağdırmaya başladı. Bu millet bombalardan tırsar mı? Onlara öyle bir ders verdi ki darbecilere darbeyi vurdu, yerin dibine batırdı. Bu milletle hiç kimse bilek güreşi yapamaz, buradan ilan ediyorum herkes ayağını denk alsın. Türkiye bölgenin istikrarıdır.”diye konuştu.

Sosyal Medya da Paylaş